Tον φάκελο με τη σύσταση του Συνδυασμού «Άλμα Ανάπτυξης για το Βόρειο Αιγαίο» με τους υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους στις αυτοδιοικητικές εκλογές της 26ης Μάιου κατέθεσε χθες Κυριακή στις 3.15 το μεσημέρι στο Πρωτοδικείο Μυτιλήνης ο Πρύτανης και επικεφαλής του Συνδυασμού Κώστας Μουτζούρης .

Το ψηφοδέλτιο νίκης για το «Άλμα» των νησιών του Βορείου Αιγαίου αποτελείται από 63 υποψήφιους σε έναν πολυσυλλεκτικό και υπερκομματικό συνδυασμό, στον οποίο συμμετέχουν άξιοι καταξιωμένοι και ικανοί συμπολίτες μας από όλο το Βόρειο Αιγαίο .

Νέα πρόσωπα ,ικανοί επιστήμονες που διαθέτουν όραμα και ζωντάνια για να αλλάξουν τη ρότα της αναπτυξιακής πολιτικής, με διαφορετικές αφετηρίες ,αλλά συμπορευόμενοι σε έναν κοινό στόχο.

Της ευημερίας για όλους τους νησιώτες.

ΙΚΑΡΙΑΣ

  1. Κόνδυλα Φρατζέσκα του Ευαγγέλου
  2. Μαρκάκης Κωνσταντίνος του Γεωργίου
  3. Ρόζος Δημήτριος του Ευαγγέλου

 

Β. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΕΣΒΟΥ

  1. Αδαλής Χαράλαμπος (Χάρης) τουΔημητρίου
  2. Αλατζάς Απόστολος του Ιγνατίου
  3. Αμβαζά Εριφύλη του Γεωργίου
  4. Αμερικάνος Παναγιώτης του Ιωάννη
  5. Αναγνώστου Πηνελόπη (Πόπη) τουΕυστρατίου
  6. Αντωνέλη​Αναστασία του Προκοπίου
  7. Αρώνης Κωνσταντίνος του Ευστρατίου
  8. Γέραλης Δημήτριος (Ζαχαριάς) τουΕυστρατίου
  9. Δήμου – Πάππου Βασιλική του Αργυρίου
  10. Δήσσος Μιχαήλ – Άνθιμος τουΕυστρατίου
  11. Καλλονιάτη Ελένη συζ. Παναγιώτη
  12. Καραγιάννη – Τσομπανέλλη​Αικατερίνη του Κωνσταντίνου
  13. Καραντώνης Παναγιώτης του Αθανασίου
  14. Κονταξής Βασίλειος (Λάκης) τουΓεωργίου
  15. Κοτσώνης Ελευθέριος του Ιωάννη
  16. Κουρσουμπάς Δημήτριος (Τάκης) τουΕυστρατίου
  17. Κουφέλος​Παναγιώτης (Πανάγος) τουΜιχαήλ
  18. Κρικλάνη Αγγέλα (Λίτσα) του Δημητρίου
  19. Κωστής Θεόφιλος του Παρασκευά
  20. Λεωνιδάκη Κωνσταντίνα (Ντίνα) τουΧρήστου
  21. Πολυπαθέλλης Μιχαήλ τουΚωνσταντίνου
  22. Σίμου –  Γκρέκα​Αντωνία του Διονυσίου
  23. Ταλλάς Νικόλαος του Χρήστου
  24. Ταμβακέλλης Μιχαήλ του Θεοδώρου
  25. Τσαγκάρης Βασίλειος του Παναγιώτη
  26. Τσακυρέλλη – Σαπουνά Ζαχαρούλα τουΠαναγιώτη
  27. Χατζηκομνηνός​Αριστείδης (Άρης) του Γεωργίου

 

Γ. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΗΜΝΟΥ

  1. Βλάττας – Λαμπρινός Άγγελος τουΑναστασίου
  2. Κανταράς Στυλιανός του Τριανταφύλλου
  3. Λαντούρης​Παναγιώτης (Πάνος) τουΧαραλάμπους
  4. Μάρκου Ζαφειρώ (Ρούλα) του Γεωργίου
  5. Ταραράκη – Τσινοπούλου Αναστασία – Παναγιώτα (Νατάσα) του Φωτίου

 

Δ. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΣΑΜΟΥ

  1. Αμυρσώνη ​Βασιλεία (Βάσω) τουΓιακουμή

2​. Βασιλείου Νικόλαος τουΒασιλείου​

  1. Zέπου – Αξιώτη Άννα του Κοσμά
  2. Κυδωνιεύς​Στέλιος του Γεωργίου
  3. Κωνσταντινίδης Πολυκράτης τουΕμμανουήλ
  4. Κώτη Φωτεινή –  Αικατερίνη του Ηλία
  5. Κώτσης Θανάσης του Κώστα
  6. Λουκά – Κοντορούδα Αικατερίνη τουΝικολάου
  7. Μαρνέρου – Γιαγιά Αρχοντούλα τουΣταύρου
  8. Πανουράκης Βασίλειος του Ηλία
  9. Χουσά – Πλασταργιά Ειρήνη τουΛάμπρου

 

Ε. ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΧΙΟΥ

  1. Αγιασμάτη Σοφία του Σωτηρίου

2​. Αθάνατος – Καζάνας​Ιωάννης τουΑντωνίου

  1. Αμέντας Κωνσταντίνος του Αντωνίου
  2. Βρουλής Παντελής του Κωνσταντίνου
  3. Λω Μαρκέλλα του Γεωργίου
  4. Μιχάλα Ελένη του Αλεξάνδρου
  5. Μπιλιράκη​Χριστίνα του Κωνσταντίνου
  6. Μπουγδάνος Παντελής του Γεωργίου
  7. Μπουρνιά Ευγενία του Σίμου
  8. Νύκτας Νικόλαος του Παναγιώτη
  9. Παπαδόπουλος​Γεώργιος του Φωτίου
  10. Πλατίγκου –Σύλλα Αρχοντία τουΓεωργίου
  11. Σέργης Χριστόφορος του Στυλιανού
  12. Τόπακα Αγγελική του Εμμανουήλ
  13. Τριπολίτη – Συρρή Αικατερίνη τουΑναστασίου
  14. Τσαπάλας Νικόλαος του Μιχαήλ
  15. Τσούρου​Βασιλική του Φανουρίου

 

SHARE